středa 21. listopadu 2018

SUŠENKY PLNĚNÉ KARAMELEM

Extrémně čokoládové sušenky plněné karamelovou čokoládou sklízí úspěch naprosto vždy a všude. Jsou poměrně syté, takže stačí dvě takové sušenky a máte výbornou svačinku. Uznávám, že nutričně asi nebude úplně v pořádku, ale jak říká Medvídek Pú: ,,Jsou dny, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat MYSLIVEC." A já s ním souhlasím a dodávám, že tyto sušenky jsou přesně tím, co vám v takovéto dny pomůže. :) Recept

100 g čokolády s karamelovou náplní
( karamelová Milka, Rolo, Lindt, Figaro)
140 g másla
150 g třtinového cukru
150 g krupicového cukru
2 vejce
40 ml mléka
2 lžičky vanilkového extraktu
100 g kakaa
1/2 lžičky kypřícího prášku
350 g hladké mouky
špetka soli

krystalový nebo třtinový cukr na obalení


Čokoládu nalámeme na čtverečky, ty rozpůlíme a dáme na hodinu do ledničky.
Veškeré ingredience dáme na vál a vypracujeme hladké těsto. Těsto rozdělíme, vypracujeme válečky, které nakrájíme na kousky velké asi 2 cm.
Do kousku těsta zabalíme dvě půlky čokolády nad sebou, uděláme kuličku, kterou obalíme buď ve třtinovém nebo v krystalovém cukru - dle preferencí.
Sušenky skládáme na plech vyložený pečícím papírem či potravinovou fólií. Mezi sušenkami necháváme dostatečné mezery, jelikož se při pečení mírně roztečou.
Pečeme v předehřáté troubě na 180°C asi 15-20 minut. Jestli jsou sušenky pečené poznáme tak, že začnou mírně praskat. Po upečení necháme zcela vychladnout. 

2 komentáře:

Děkuji za milý komentář. :)