čtvrtek 23. ledna 2020

MAKOVÁ BÁBOVKA S VANILKOU

Kdo by neměl rád bábovky? Existuje takový člověk vůbec? 
Zvláště pak, když se jedná o bábovku vláčnou, nadýchanou a chuťově bezchybnou. A tato maková bábovka s vanilkovými semínky, mandlovou moukou a kyselkavou citronovou polevou splňuje všechno. Až se divím, že jsem s její přípravou tak dlouho váhala. Asi tak od října. :D 
Vy se ale do pečení pusťte hned. Uvidíte, že nebudete litovat. Naopak! A ještě jedno doporučení! Jedna maková bábovka je málo. :) 

Recept

170 g moučkového cukru
105 g hladké mouky
105 g mandlové mouky
3 g prášku do pečiva
2 g soli
150 g másla
90 g medu
230 g bílků
vanilkový lusk
3 g vanilkového extraktu
150 g mletého máku

máslo na vymazání formy
polohrubá mouka na vysypání formy

Poleva

200 g moučkového cukru
35 g bílků
šťáva z 1/2 citronu
lžička kyseliny citronové


Moučkový cukr, hladkou i mandlovou mouku, prášek do pečiva a sůl smícháme v míse. 
Máslo rozpouštíme v kastrolku tak dlouho, dokud nezíská "oříškovou" barvu. Kromě světle hnědé barvy bude máslo po oříšcích také vonět. Nalijeme ho okamžitě na med a dobře promícháme, aby se med rozpustil. Medové máslo přidáme do sypké směsi a zpracujeme ručním šlehačem. Nelekejte se, že výsledek bude připomínat spíše drobenku, je to v pořádku. 
Bílky vyšleháme do pevného sněhu, který po částech vmícháme do těsta. Vznikne nám krásně hladké těsto, do kterého na závěr, pomocí stěrky, přimícháme mák, semínka z vanilkového lusku a vanilkový extrakt. Těsto lijeme do 3/4 vymazané a vysypané formy a pečeme v předehřáté troubě na 170°C asi 30-40 minut. Po vytažení necháme bábovku odpočinout asi 15 minut ve formě, poté vyklopíme a necháme vychladnout. 

Na polevu smícháme veškeré suroviny v míse a vše pomocí vařečky důkladně našleháme. Bábovku přesuneme na mřížku, pod kterou si nachystáme pečící papír, aby přebytečná poleva měla kam odtékat. Polevou potíráme celou bábovku. Hotové dílo můžeme posypat sušenými květy chrpy nebo třeba mákem. :) 

1 komentář:

Děkuji za milý komentář. :)