pondělí 12. srpna 2019

MANDLOVÉ CUPCAKES S PRALINÉ

Nevím jak se to tak stalo, ale Tytyna dočista opustila své kořeny!
 Začala jsem se více soustředit na francouzské dezerty - éclairs, tartaletky, barletky... a opustila jsem to, s čím jsem jako foodblogerka začínala - cupcakes a sušenky. Teď se však k těmto receptům začínám vracet a musím říct, že je to příjemná změna. Sušenky ani cupcaky nejsou bůhvíjak složité a jsou hotové raz dva.
Nadýchané čokoládové těsto plněné mandlovým praliné a ozdobené čokoládovým krémem s kapkou Amaretta skvěle doplní ostružiny, borůvky nebo i čerstvé fíky.


Recept

Těsto

165 g hladké mouky
20g kakaa holandského typu
 zarovnaná lžička jedlé sody
180 g másla
3 vejce
3 lžíce mléka
lžička vanilkového extraktu

Mandlové praliné

recept a postup naleznete zde

Krém

3 bílky
45 g krupicového cukru
220 g másla
200 g čokolády 55%
lžička Amaretta/ mandlový extrakt

Nejprve si připravíme mandlové praliné podle výše zmíněného odkazu.

Mouku, kakao a jedlou sodu promícháme v míse. Přidáme změklé máslo, vejce a mléko. Vše vyšleháme do hladkého těsta. Nakonec přidáme lžičku vanilkového extraktu.
Košíčky vyložíme plech na cupcakes.  Těsto nalijeme do 3/4 košíčků. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C asi 20 minut. Necháme vychladnout.

Ve vodní lázni šleháme bílky s cukrem do tuhého sněhu. Necháme vychladnout. Čokoládu rozpustíme v mikrovlnné troubě a vždy po půl minutě zamícháme, dokud se čokoláda zcela nerozpustí. Necháme vychladnout.
Ve stolním robotu šleháme máslo tak dlouho, dokud nezíská světlou barvu. Přidáme studený našlehaný sníh. Jakmile se sníh zašlehá, nalijeme čokoládu a opět necháme promíchat. Nakonec přidáme Amaretto nebo mandlový extrakt.
Krém plníme do cukrářského sáčku s trezírovací špičkou.

Do cupcakes uděláme důlek a naplníme mandlovým praliné. Zdobíme krémem a ovocem.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za milý komentář. :)