úterý 4. září 2018

MALOVANÉ YUZU MAKRONKY S ČOKOLÁDOU

Tak jsem se pustila do malovaných makronek. Už dlouho jsem se chystala k tomu, že je takto ozdobím. Hledala jsem jen jednoduchý vzor, který by nebyl náročný a zároveň vypadal dobře.
No... myslím, že zlatá větvička byla dobrá volba. :) 
Jako náplň jsem pro makronky tentokrát zvolila hořkou 70% čokoládu, do které jsem přimíchala yuzu pyré. A co je to vlastně yuzu? Je to citrus, který je velmi výrazný. A kdybych ho měla k něčemu připodobnit, nejspíš bych ho označila za kombinaci citronu a grepu. 
Recept

Recept na MAKRONKY

Náplň 

92 g hořké čokolády 70%
90 ml yuzu pyré
78 g másla

30 ml yuzu pyré

Zdobení

tekutá zlatá barva
dřevěná párátka


Jakmile máme upečené makronky podle výše zmíněného návodu, spárujeme skořápky a dáme se do malování. Trochu tekuté barvy si vylijeme na talířek a pomocí dřevěného párátka malujeme větvičky. Párátko stačí do barvy namočit opravdu trošku a raději udělat větvičku na víc tahů tenkou než na jeden zátah tlustou. :) Lupínky kreslíme od vrchu dolů :) Necháme zaschnout.

Mezitím si uděláme náplň do makronek. Čokoládu, máslo a yuzu pyré dáme rozehřát do mikrovlnky. Po půl minutě vždy promícháme a postup opakujeme, dokud není čokoláda s máslem řádně rozpuštěná. Vznikne nám hladká lesklá ganache, kterou dáme chladit do ledničky.
Do sáčku si nachystáme yuzu pyré, které budeme dávat doprostřed makronky.
Vychladnou ganache naplníme do cukrářského sáčku s hladkou trezírovací špičkou, uděláme s ní kolečko po  obvodu makronky, doprostřed kápneme trochu yuzu pyré a přiklopíme druhou polovinou skořápky. Skladujeme v ledničce.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za milý komentář. :)